Prawidłowa pielęgnacja nóg, czyli jak dbać o paznokcie u stóp

Stopy podobnie jak dłonie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, by zachowały nieskazitelny wygląd i zdrowie. Niestety często o tym zapominamy, a większą uwagę skupiamy na pielęgnacji tych części ciała, które na co dzień eksponujemy na widok publiczny. Regularne wizyty w salonach urody, pielęgnacja twarzy, przedłużanie rzęs różnymi metodami czy manicure to dla nas wręcz obowiązkowe zabiegi. Tymczasem salony pedicure odwiedzamy co najwyżej w okresie letnim. A to wielki błąd!

Dlaczego warto dbać o stopy przez cały rok?

Stopy narażone są każdego dnia na niekorzystne warunki. Uciski, niekiedy nie do końca wygodne buty, za wysokie temperatury lub też skrajnie niskie – wszystko to wpływa na ich zdrowie i wygląd. W efekcie dochodzi do otarć, odcisków, kruchych i łamliwych paznokci czy nawet poważniejszych dolegliwości takich jak wrastający paznokieć albo nawet grzybica. Niestety do większości z tych przykrych dolegliwości przyczyniamy się sami poprzez nieprawidłową pielęgnację stóp.

Po pierwsze zbyt mało uwagi poświęcamy stopom i paznokciom u stóp. Zwykle patrzymy na nie tylko w momencie przycinania paznokci, co zresztą także bardzo często robimy źle. Nieumiejętne obcinanie paznokci u stóp może doprowadzić właśnie do wrastania się paznokci. Nie wolno obcinać ich tuż przy skórze, należy robić to prosto, pozostawiając lekko kwadratowy paznokieć. Jeśli decydujemy się nadać kształt pilniczkiem, róbmy to krótkimi ruchami w jedną stronę. W ten sposób płytka paznokcia nie będzie się łamać i kruszyć.

Warto także regularnie odwiedzać salon pedicure, nawet w okresie zimowym. Nie musisz robić żadnych zdobień, dobrze, żeby paznokcie odpoczęły od hybrydy przez zimę. W zamian za to zaserwuj im SPA, profesjonalną pielęgnację, pedicure w salonie to najlepszy sposób na zachowanie stóp w nienagannym stanie zdrowia i świetnej kondycji.

Czym różni się domowy pedicure od tego wykonanego w salonie?

Odpowiedź jest prosta – jakością! Pedicure wykonany w profesjonalnym salonie to przede wszystkim zabieg wykonywany z odpowiednią precyzją, doświadczeniem i z gwarancją poprawności oraz bezpieczeństwa i higieny. Umawiając się na zabieg np. poprzez wyszukiwarkę salonów na https://www.moment.pl/paznokcie/pedicure/warszawa/mokotow, warto postawić na doświadczony i sprawdzony salon pedicure. Tam specjalistka zadba o Twoje stopy, podda je odpowiednim zabiegom, dzięki którym odżywi i nawilży skórę stóp oraz wypielęgnuje paznokcie.

Regularne wizyty w salonie pozwalają także wychwycić ewentualne nieprawidłowości w strukturze paznokcia, które mogą być pierwszymi objawami chorób. To pozwala podjąć szybkie kroki i wyleczyć chorobę, zanim ta na dobre rozgości się w Twoim organizmie.

A więc dbajmy o swoje stopy, tak jak dbamy o resztę ciała, a zapewnimy sobie zdrowy i nienaganny wygląd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here