brwi
fot.: pexels.com

Brwi są istotnym elementem wyglądu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej pań decyduje się na permanentny makijaż brwi. Jest to metoda, dzięki której codziennie nie trzeba malować brwi kredką czy cieniami. Jakie istnieją metody stylizacji brwi permanentnych i na czym one polegają?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/naturalne-brwi-metoda-piorkowa/

Metoda hairstrokes

Jest to metoda włoskowa, nazywana także piórkową i pomaga osiągnąć efekt naturalnie bujnych brwi. Dzięki niej, brwi stają się optycznie większe, zaznaczone, a przy tym nieco ciemniejsze. Jest to świetna metoda w szczególności dla tych, którzy posiadają brwi cienkie lub o nieokreślonym kształcie. Według niektórych jest to sposób na rekonstrukcję brwi, jednak niektórzy traktują ją jako zmywalny makijaż.

Metoda pudrowa

Kolejna metoda, czyli pudrowa polega na cieniowaniu. Dzięki niej, brwi stają się grube, wyraziste i w pełnym kolorze. Jest to bardzo delikatna metoda, która polega na wkuwaniu igły i za jej pomocą wprowadzaniu pigmentu pod skórę. Z tego względu, brwi stają się podkreślone, makijaż permanentny nadaje im kształt i wyrazistość. Istnieją dwa rodzaje tej metody: soft powder brows oraz ombre powder brows.

Metody łączone

Jak się jednak okazuje, zarówno metodę włoskową i pudrową można łączyć. Taka technika jest nazywana soft combo lub bold combo. Pierwsza metoda polega na wykonywaniu makijażu permanentnego metodą włoskową i delikatnym pudrowaniu. Bold combo natomiast, ma na celu połączenie techniki woskowej z mocnym pudrowym cieniowaniem.

Jeżeli chodzi o ceny wykonania makijażu permanentnego, to zaczynają się one w przedziale 300-500 złotych i w zależności od preferencji, idą w górę. Zazwyczaj efekty makijażu trzymają się przez rok. Po tym czasie można zauważyć delikatne blednięcie, a jego całkowite zanikanie widoczne jest po około trzech latach od zabiegu. Korekta pigmentu wybranej metody, to zazwyczaj koszt 200 złotych. Warto dodać, że na tego rodzaju zabiegi można zdobyć kupony, które oferują je w znacznie niższej cenie.

Przeczytaj też: http://olmik.pl/jak-leczyc-nietrzymanie-moczu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here