zajady
fot. pexels.com

Zajady to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która nie tylko nie wygląda estetycznie, ale również może sprawiać nam ból. Posiadacze zajadów wiedzą z czym to się wiąże i szukają często sprawdzonych domowych sposobów na to, by się ich szybko pozbyć.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/domowe-sposoby-na-leczenie-zajadow/

Leczenie zajadów

Zajady można leczyć dwutorowo – objawowo kremami i maściami albo przyczynowo poprzez suplementację odpowiednimi witaminami oraz metodami stosowanymi w medycynie ludowej. Domowe sposoby leczenia zajadów nie zawsze jednak działają, dlatego też warto skonsultować się w tej kwestii z lekarzem lub z farmaceutą.

Skuteczne leczenie zajadów musi się odbywać przy określonych zasadach, do których należą m.in. ograniczenie kawy, która wypłukuje z organizmu składniki mineralne, a także wyeliminowaniu alkoholu oraz pikantnych potraw, które mogą podrażniać kąciki ust. Nie powinno się również spożywać żadnych słodyczy, które są nie tylko źródłem cukrów, ale również mogą utrudniać leczenie zajadów, ze względu na to, że stanowią idealną pożywkę dla bakterii.

Domowe sposoby na zajady

Zajady powstają u osób, które są przemęczone, zestresowane, a także niedożywione. Wówczas, by zapobiegnąć temu rozwojowi wypadków, należy przyjmować odpowiednie witaminy, zwłaszcza te z grupy B, które stymulują układ odpornościowy do walki z wszelkimi drobnoustrojami.

Nie powinno się również pomijać suplementacji witaminą C oraz warto wprowadzić do swojej diety różne przetwory mleczne, które mają bogate kultury bakterii.

Leczenie zajadów możesz przeprowadzić poprzez rozkruszenie tabletki z witaminą B12, którą posmarujesz kąciki ust. Pamiętaj, aby połączyć ją z jakimś tłustym kremem i nie martw się, gdy zabarwi twoją skórę, gdyż ma ona intensywny żółty kolor.

Możesz również nałożyć na zajady drożdże, które przygotujesz wcześniej w formie papki. Innym sposobem jest także czosnek, który ma właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Czosnkiem możesz się nacierać od zewnątrz jak i od wewnątrz.

Przeczytaj też: http://www.wielcyimali.pl/peeling-kawowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here