Makijaż permanentny - jak się go pozbyć?

Czasami zdarza się tak, że wykonany makijaż permanentny przestał się podobać, lub jest nieudany. W takiej sytuacji dochodzi do gorszego samopoczucia i niższej samooceny, osoby która boryka się z tym problemem. Na szczęście a rynku są dostępne metody, które pozwalają odwrócić ten efekt. Jakie to metody? Czym się różnią od siebie?

Czy da się usunąć makijaż permanentny?

Usuwanie makijażu permanentnego wcale nie jest aż tak bardzo skomplikowane, obecnie są dwie metody dzięki którym jesteśmy w stanie pozbyć się niechcianego ‚tatuażu’. Pierwsze metoda to zabieg z wykorzystaniem lasera, z kolei druga polega podaniu specjalnego preparatu, który rozpuszcza barwni, znajdujący się pod skórą. To jaką metodą będzie usuwany makijaż permanentny, decyduje lekarz. Jest to kwestia indywidualna, uzależniona w głównej mierze od koloru pigmentu, miejsca makijażu oraz głębokości, na jakiej znajduje się pigment.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem

Zabieg z wykorzystaniem lasera, który jest przeprowadzany w celu usunięcia makijażu permanentnego jest bardzo często wybierany, ze względu na swoją skuteczność. Polega na wysyłaniu przez laser wiązki światła, która rozbija pigment znajdujący się pod skórą na mniejsze cząstki. Dopiero wtedy może on zostać wydalony z organizmu, w naturalny sposób.

Przeczytaj też: http://olmik.pl/regeneracja-wlosow-ktore-zabiegi-sa-najskuteczniejsze/

Zazwyczaj, aby pozbyć się całkowicie tatuażu potrzebna jest cała seria zabiegów. Wszystko zależy od rodzaju pigmentu, głębokości jego umiejscowienia oraz fototypu skóry.

Usuwanie makijażu permanentnego preparatem

Druga metoda, która jest stosowania w przypadku usunięcia makijażu permanentnego to użycie specjalnego preparatu – tak zwanego removera. Polega na zmiękczeniu barwnika, który znajduję się pod skóra. Na skutek podania dochodzi do wydostania się na powierzchnię skóry skumulowanego barwnika. Powstają wtedy niewielkie strupki. Po zabiegu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja, należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Żeby zabieg z wykorzystaniem tej metody był skuteczny, musi być użyty do zabiegu preparat dobrej jakości preparat, który dodatkowo posiadać certyfikaty, atesty bezpieczeństwa oraz skuteczność potwierdzoną badaniami klinicznymi.

Źródło: https://www.piwozsokiem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here