Jak przygotować karnawałowe party w domu

Zabawa karnawałowa może mieć miejsce zarówno w klubie, jak i w domowym zaciszu. Drugie rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność wśród osób, które chciałyby spędzić czas w gronie przyjaciół lub rodziny, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Jak przygotować karnawałowe party w domu?

Koncepcja wydarzenia – menu i plan imprezy

Organizację imprezy karnawałowej warto rozpocząć od dokładnego opracowania jej koncepcji. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie przekąski i napoje podamy gościom. Możemy zdecydować się na catering, jednak jest to stosunkowo drogie rozwiązanie. W wersji budżetowej przygotujemy smaczne dania w domowej kuchni. Wśród nich powinny znaleźć się przekąski na ciepło oraz na zimno, na przykład:

  • paszteciki,
  • sałatki ze świeżych i mrożonych warzyw,
  • kiełbaski w cieście,
  • domowej roboty frytki,
  • mini kanapeczki.

Jeśli impreza potrwa do późnych godzin nocnych, warto podać gościom kolację. Dobrym wyborem będzie zupa krem, potrawka jednogarnkowa czy pizza. Planując imprezę, należy też wziąć pod uwagę pełne wyposażenie stołu, w tym między innymi kieliszki. Pamiętajmy, że do wino czy whisky wypija się w różnych naczyniach, dlatego w pierwszej kolejności warto przemyśleć, jaki dokładnie alkohol podamy gościom. Ważne są również zestawy sztućców – których skład zależny będzie od tego, co podamy gościom do jedzenia.

Atrakcje dla gości

Party karnawałowe, także w wersji dla dorosłych, coraz częściej przybiera formę balu przebierańców. Niektórzy decydują się zorganizować imprezę w pewnej koncepcji, na przykład dobierając stroje rodem z lat 80. XX wieku bądź sugerując gościom przebranie się za ulubionych bohaterów filmowych. Swój wybór warto zaznaczyć już w momencie zapraszania na imprezę, gdyż przygotowanie odpowiedniego stroju może być czasochłonne. Jednocześnie należy zastanowić się nad atrakcjami, jakie czekają zaproszonych na wydarzenie. Wśród nich nie może zabraknąć tańców, które są charakterystyczne dla okresu karnawału. Wybierając muzykę, warto trzymać się konkretnej koncepcji – jeśli stroje z lat 80, to muzyka również z tej epoki. Niektórzy wybierają gotowe składanki, jednak wcześniej musimy dokładnie przejrzeć playlistę i ocenić, czy goście będą dobrze bawić się właśnie przy takiej muzyce.

Kiedy rozpocząć przygotowania do imprezy karnawałowej?

Organizacja karnawałowego party w domowym zaciszu to poważne wyzwanie, nawet jeśli zapraszamy na imprezę jedynie niewielką liczbę gości. Musimy przede wszystkim posprzątać cały dom – warto zabrać się za porządki nieco wcześniej, na przykład na kilka dni przed planowanym wydarzeniem. Jeśli przygotowujemy potrawy w domowych warunkach, udajmy się wcześniej na zakupy. Dobrym rozwiązaniem będzie też wcześniejsze przyrządzenie niektórych potraw, zwłaszcza tych, które można zamrozić. Pamiętajmy, aby upewnić się, że dysponujemy odpowiednią ilością sztućców, kubków czy kieliszków. Na naszym stole powinno również stanąć profesjonalne szkło z Krosna, które posiada przede wszystkim wysokie walory estetyczne.

Dekoracje na przyjęcie – jakie wybrać?

Karnawałowe party w domu nie może mieć miejsca bez odpowiednich dekoracji. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się oczywiście balony, które dodadzą charakteru całemu wydarzeniu. Obecnie w modzie są nie tylko klasyczne modele, lecz również balony napisy czy przedstawiające różnego typu motywy. Na stole nie może zabraknąć kwiatów (ze względu na niską dostępność świeżych, można wybrać kwiaty sztuczne), natomiast na ścianach czy pod sufitem warto umieścić mieniące się girlandy. Przyjęcie uświetni również kula ledowa, którą można zakupić bądź wypożyczyć. Sprawdzi się ona zwłaszcza podczas przyjęć, na których główną atrakcją będą tańce, sprawiając, że poczujemy się jak na dyskotece. Pamiętajmy, aby wybierać dekoracje, które będą spójne kolorystycznie, wpisując się w koncepcję całej imprezy karnawałowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here