Czym jest psychoterapia

Wiele osób zadaje sobie pytanie co to jest psychoterapia. Wiele osób również mylnie interpretuje to pojęcie. Niektóre osoby myślą, że psychoterapia jest przeznaczona jedynie dla osób, które mają poważne zaburzenia psychiczne. Nie do końca tak jednak jest. Oczywiście sama psychoterapia jest również dedykowana dla takich osób, ale nie tylko.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że psychoterapia jest polecana również osobom z niewielkimi zaburzeniami, które nie są chore psychiczne, a w wyniku jakiejś traumy albo zdarzeń nie potrafią się odnaleźć w świecie, czy radzić sobie z negatywnymi emocjami. Jeżeli często czujemy się źle, nie widzimy sensu niczego, mamy lęki, nie umiemy się do końca odnaleźć w towarzystwie. Takie objawy nie sprawiają, iż wyróżniamy się w społeczeństwie, a jedynie utrudniają nam funkcjonowanie ze względu na odczuwane negatywne uczucia. Dla takich osób również przeznaczona jest psychoterapia.

Istnieją różne rodzaje psychoterapii, a to jaką psychoterapeuta zastosuje uzależnione jest od indywidualnych problemów i charakteru pacjenta. Inną terapię zastosuje się przy pacjentach z lękami, a inną z takimi którzy nie dostrzegają sensu życia, czy nie radzą sobie ze złością. Oczywiście wyniki psychoterapii uzależnione są przede wszystkim od zaangażowania i chęci pacjenta, ale również od doświadczenia i wiedzy terapeuty.

Nie każda psychoterapia Warszawa może przynieść oczekiwane efekty. Na wizyty warto zapisywać się jedynie u ludzi, którzy już długo pracują na rynku i można mieć pewność tego, iż mają odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, to warto spytać się znajomych, czy nie uczęszczali na psychoterapię i czy nie mogą nam polecić dobrego psychologa. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, to możemy wesprzeć się opiniami o danych osobach, które można znaleźć bez problemu w internecie. Już na pierwszej wizycie możemy również ocenić psychologa, czy jest to osoba przy której prosto nam się otworzyć, czy dobrze interpretuje nasze uczucia i problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here