Co daje pływanie

Dlaczego warto chodzić na basen? Odpowiedź jest prosta. Pływanie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Regularne wizyty na basenie niosą ze sobą wiele korzyści. Nie wiąże się to z ogromnym wysiłkiem fizycznym. Już nawet kilka długości basenu będzie miało swoje wymierne efekty. Zajęcia na basenie to również urozmaicenie dnia dla dzieci, które uwielbiają spędzać czas w wodzie. To połączenie przyjemnego z pożytecznym, dlatego jedną z aktywności fizycznych zalecanych przez lekarzy i fizjoterapeutów dla dzieci jest właśnie pływanie. Przeczytaj artykuł w całości, aby dowiedzieć się więcej na temat zdrowotnych korzyści z chodzenia na basen.

Koryguje wadę postawy i wzmacniają całe ciało

Według różnych badań, które dostępne są w sieci, blisko 90% dzieci ma problemy z wadami postawy. To przerażająca liczba, która będzie miała wpływ na późniejsze funkcjonowanie dzieci w życiu dorosłym. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim brakiem aktywności fizycznej, złą dietą, nieprawidłową postawą siedzącą. Dzieci coraz częściej unikają zajęć na lekcjach wychowania fizycznego, a czas poza lekcjami spędzają przy komputerze lub wpatrzone w ekran telefonów. 

Kiedyś podwórka były przepełnione. Dziś świecą pustkami i ciężko spotkać dużą grupę dzieciaków bawiących się na boisku lub na placu zabaw. Gry komputerowe zniechęciły ich do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Jednym z rozwiązań, które proponujemy, jest nauka pływania dla dzieci w Warszawie w szkole pływania Swimple. Zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami, imprezy sportowe i mnóstwo dobrej zabawy. Zapisz dziecko na zajęcia już dzisiaj i zwiększ jego aktywność fizyczną. 

Pływanie najlepsze na odchudzanie i stres. Uczęszczaj na zajęcia razem z dzieckiem

Lekcje pływania to doskonała okazja do pozbycia się zbędnych kilogramów, które prowadzą do otyłości, a w przyszłości nawet do cukrzycy typu 2. Otyłość i nadwaga u dzieci jest dużym problemem. Nawet 30% dzieci w Polsce ma nadmierną masę ciała. Te liczby zmieniają się z roku na rok i różnią się w zależności od przedziału wiekowego. Sytuacja pandemiczna na całym świecie również odcisnęła swoje piętno na zdrowiu nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Zamknięci w domach, brak kontaktu z rówieśnikami w szkole i przede wszystkim unikanie aktywności fizycznej. To główne przyczyny, przez które dzieci stają się otyłe. Dostępność różnego batonów, chipsów i napojów słodzonych również ma na to wpływ.

Dlatego pływanie będzie jednym z rozwiązań, które sprawdzi się idealnie w przypadku, gdy chcemy zadbać o zdrowie dziecka i powrót do jego odpowiedniej wagi. Po 20 minutach treningu ciało zaczyna spalać zgromadzony w ciele tłuszcz. Ten rodzaj aktywności sprawia dzieciom wiele frajdy. 

Skorzystaj z możliwości nowego naboru na zajęcia do małych grup szkoleniowych już od września. Skontaktuj się z nami przez https://swimple.pl/. Wybierz jedną z sześciu dogodnych lokalizacji w Warszawie i zapisz dziecko na naukę pływania już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here