Inteligentne zabawki dla dzieci

0
1671

Zabawki zawsze będą obecne w życiu naszych dzieci. Jest to bezsprzeczny fakt. Nie należy kupować jednak dziecku byle jakich zabawek. Jeżeli chcemy kupić dziecku coś pożytecznego, co mu się naprawdę przyda, to warto wybrać chociażby symulator jazdy samochodem w wersji dla dzieci. Dzięki niemu można zapewnić pociechom zabawę na długi czas. Tego rodzaju produkt pełni również funkcję edukacyjną, dlatego tym bardziej warto zwrócić na niego uwagę.

Jazda po drodze

Dorośli doskonale zdają sobie sprawę, że maluchy kochają zabawę w udawanie osób dorosłych. Gotują tak jak mama w kuchni, wyprowadzają swoje dzieci – lalki na spacer jak mama. Majsterkują jak tata w warsztacie, piorą ubrania, itd. Tak samo dzieci kochają kierować samochodami jak dorośli. Przyda się więc im symulator jazdy samochodem, który będzie odpowiednio dopasowany do ich wieku. Zdecydowana większość takich zabawek dedykowana jest pociechom powyżej trzeciego roku życia. Najwięcej chłopców spogląda tęsknym wzrokiem w kierunku takich zabawek. Nie można jednak powiedzieć, że dziewczynki również nie lubią zasiąść za kierownicą pojazdów. Również lubią to robić, dzięki czemu mogą poczuć się jak w prawdziwym aucie.

Szalona jazda po drodze

Jeżeli rodzic nadal ma pewne obawy co do tego, czy warto zakupić taki symulator jazdy samochodem, to wystarczy sobie przypomnieć naszą własną radość, kiedy zasiadamy za kierownicę. A jak bardzo cieszyliśmy się, kiedy jako dziecko mogliśmy „usiąść” za kierownicą samochodu rajdowego w grach komputerowych? Miłe wspomnienia? Oczywiście, że tak. Nasze dzieci tym razem będą się tak uczyły, kiedy zasiądą na wygodnym krzesełku i będą mogły ruszyć w drogę.

Taka zabawka składa się z kierownicy, którą będzie trzymać dziecko podczas jazdy; wygodnego siedziska oraz ekranu, gdzie wyświetlana jest cała trasa do jazdy. Dodatkowo przy symulatorze znajdują się pedały odpowiednio oznaczające gaz oraz hamulec. W końcu dziecko musi się również nauczyć, kiedy trzeba dodać prędkości, a kiedy należy zwolnić oraz całkowicie się zatrzymać. Dobry symulator to taki, który będzie „rosnąć” razem z dzieckiem. Dokładnie chodzi tu o model, gdzie będzie można odsuwać krzesełko oraz kierownicę od siebie wraz ze wzrostem dziecka. Symulatory mają ta ogromną zaletę, że powoli przygotowują dziecko do tego, jak powinno zachowywać się na drodze. Co oznaczają poszczególne znaki? Kiedy należy dodać prędkości? Jest to naprawdę świetna zabawka, która przygotowuje do jazdy w przyszłości. Dziecko na pewno będzie o niej pamiętać, jak samo będzie przygotowywało się do nauki na prawo jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here