pościel niemowlęcia - jak wybrać odpowiednią?

Kompletowanie wyprawki dziecięcej wcale nie jest takie proste. Gdy kupimy już łóżeczko, materac, kołderkę, przychodzi czas na pościel dla niemowlaka. Jaką wybrać? Najważniejsze, żeby pościel była ciepła, miękka oraz bezpieczna.

Rodzaje pościeli dla niemowląt

Wybór pościeli dla niemowląt jest dość duży. W Polsce standardowymi rozmiarami pościeli dla dzieci jest pościel 120×90 oraz 135×100. Rodzaje pościeli możemy podzielić ze względu na różne kryteria, istotny jest materiał, rozmiar, materiał oraz ilość elementów pościeli. Pościel dla niemowląt można podzielić ze względu na:

Materiał, z którego wykonana jest pościel powinie być miły w dotyku i miękki. Tak by nie podrażnił delikatnej i wrażliwej skóry niemowlaka. Pozbawiony powinien być również szwów i guzików. Materiały, z których wykonuje się pościel to:

Pościel dla niemowląt

  • bawełna, jest bardzo przyjemną i naturalną tkaniną. Zapewnia dobrą cyrkulacje powietrza i jest bezpieczna dla niemowlaków. Nie powoduję alergii. Można ją śmiało prać w wysokiej temperaturze, bez obaw że zniszczy się w pralce.
  • satyna, jest to śliski materiał, który może nie spodobać się dziecku. Dodatkowo uznawany jest za zimny, nieprzyjemnym. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dziecko posiadało taką właśnie pościel.
  • kora, jest najtańszym materiałem, wykorzystywanym do tworzenia pościeli. Jej wadą jest słaba trwałość, nie jest odporna na uszkodzenia. Po częstym praniu może dojść do sytuacji, że taka pościel się podrze. Nie jest to najmilszy typ pościeli, przez swoją chropowatość polecana jest bardziej dla starszych dzieci.

Wielkość łóżeczka, a rozmiar pościeli dla niemowlaka

Zasada jest jedna pościel niemowlaka, nie może być ani za mała, ani za duża w stosunku do łóżeczka. Pościel, która najlepiej sprawdza się w łóżeczkach dziecięcych ma wielkość 90×120 cm lub 100×135 cm. Gdy zdecydujemy się na większy wymiar, pościel posłuży nam przez dłuższy czas. Złym pomysłem jest również zakup kilku różnych wielkości pościeli. Małą pościel zazwyczaj używa się przez krótki okres czasu, dzieci szybko rosną. Później taka pościel już nam się nie przyda.

Przeczytaj też: http://olmik.pl/poduszki-i-koldry-dla-niemowlat-ktore-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here