W jaki sposób wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy

Strata bliskiej osoby to traumatyczna chwila w życiu każdego z nas. Pomimo trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy musimy zająć się organizacją pogrzebu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zakładu pogrzebowego?

Zakład pogrzebowy – dokonaj odpowiedniego wyboru

Najważniejszym aspektem związanym z tym trudnym wyborem jest bliska lokalizacja zakładu pogrzebowego. Warto zwrócić uwagę tylko na te firmy, które działają w naszej okolicy. Ułatwi to wszelkie procesy logistyczne związane z organizacją ceremonii pogrzebowej. Zmniejszy to również wszelkie koszty związane z usługami pogrzebowymi.

Wybór zakładu pogrzebowego to wieloaspektowy proces. Oprócz lokalizacji musimy wziąć pod uwagę inne czynniki, szczególnie na preferencje nasze lub osoby zmarłej. Jeśli ostatnim życzeniem osoby, którą straciliśmy była chęć kremacji to warto wybrać firmę pogrzebową, która dysponuje własnym krematorium. Często będzie istniała możliwość uzyskania rabatowej oferty decydując się na spopielenie zwłok przez zakład, który będzie zajmował się też innymi czynnościami związanymi z pogrzebem. Bliska lokalizacja krematorium jest dużym ułatwieniem. Warto upewnić się, czy będzie możliwe pożegnanie bliskiej nam osoby przed dokonaniem kremacji. Dla wielu z nas jest to bardzo istotnym czynnikiem, który pomoże nam wyrzucić z siebie emocje związane z tak wielką tragedią.

Warto pamiętać o szczegółach

Dobry zakład pogrzebowy Warszawa będzie mógł wykonać za nas bardzo wiele formalności. Niestety nie wszystkie. Sami będziemy musieli uzyskać dostęp do karty zgonu, sporządza ją lekarz, który stwierdził śmierć. Musimy zabrać ją ze sobą udając się do firmy pogrzebowej. Oprócz niej będzie potrzeba nam dowodu osobistego zmarłej osoby, zaświadczenie z jej miejsca pracy oraz ostatni odcinek emerytury lub renty (w zależności, czy zmarły był emerytem czy rencistą).

Na szczęście część zakładów pogrzebowych odciąża nas w tej trudnej sytuacji życiowej. Dobra firma pogrzebowa powinna posiadać w swojej ofercie załatwienie aktu zgonu oraz formalności związane z uzyskaniem niezwykle istotnego zasiłku pogrzebowego – dzięki niemu koszty związane z ceremonią pogrzebu oraz jej otoczką nie są tak ogromne. Część zakładów może załatwić na zlecenie swoich klientów termin pogrzebu oraz pochówku. Bez wątpienia warto wyszukiwać takie firmy pogrzebowe, które są w stanie wykonać za nas wszystkie możliwe formalności. Przytłaczające wydarzenie, jakim jest śmierć bliskiej osoby powoduje, że nie mamy siły myśleć o niczym innym w życiu. A przede wszystkim o ostatnim pożegnaniu naszych bliskich.

Oferta rynkowa w branży pogrzebowej rozszerza się z roku na rok. Rosnąca konkurencja powoduje, że firmy są wręcz zmuszone do wykonywania kompleksowych usług na rzecz swoich klientów. Zwracają one uwagę nawet na tak małe szczegóły, jak malowanie osoby zmarłej przed pogrzebem czy wybór i zakontraktowanie muzyka, który wykona na cmentarzu ulubiony utwór zmarłego. Warto dokonać wnikliwej analizy ofert firm pogrzebowych, możemy zaoszczędzić w ten sposób nie tylko wiele pieniędzy, ale i nerwów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here