Planowanie wyjazdu

Jest powszechnie wiadome, że żyjemy obecnie w dobie otwartych granic i łatwego, szybkiego przemieszczania się na duże odległości. Zdecydowanie warto jest więc wykorzystać szanse, jakie dają nam dzisiejsze czasy. Podróże nigdy wcześniej nie były tak bardzo ogólnodostępne jak teraz. Zaplanowanie wyjazdu nie jest niczym trudnym, jednakże trzeba być świadomym kilku rzeczy, niezbędnych do spokojnego, bezpiecznego i rozsądnego wyjazdu.
Pierwszą rzeczą, jaką należy rozważyć jest to, czy zamierzamy skorzystać z usług biura podróży, czy będziemy się starać wszystko zorganizować na własną rękę. Obie te formy mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Udając się do biura podróży, z pewnością zaoszczędzimy sporo czasu,wszystkie formalności załatwia za nas pracownik, przedstawiając nam pełną ofertę. Sami wybieramy kierunek, odpowiadający nam termin, nie musimy również bać się ile kosztuje wiza do Turcji, czy innego kraju, zazwyczaj mamy zapewniony transport z lotniska i wszystkie inne szczegóły. Nasz rola polega jedynie na odwiedzeniu takiego biura, wybraniu oferty, spakowaniu walizek i… cieszeniu się z wakacji. Jednak oszczędność czasu nie wiąże się z oszczędnością pieniędzy. Należy pamiętać, że biura podróży pobierają za swoje pośrednictwo marżę, często bardzo wysoką. Organizując wyjazd na własną rękę, można zredukować koszta nawet kilkukrotnie.
Jeżeli więc dysponujemy odrobiną czasu, warto przemyśleć samodzielnie przygotowaną podróż. Jednak niestety nie każdy wie, jak się za to zabrać.
Pierwszą rzeczą, jaką radziłabym zarezerwować jest transport. Jest to bowiem wydatek najbardziej ruchomy. Ceny biletów zarówno lotniczych jak i autokarowych rosą lub spadają w zależności od dnia tygodnia oraz wyprzedzenia z jakim dokonujemy zakupu. Oczywiście najprawdopodobniej najwięcej zapłacimy za loty podczas najważniejszych świąt. Nieco wyże ceny utrzymują się też na loty/przejazdy weekendowe oraz podczas trwania najwyższego sezonu turystycznego. Warto rozglądać się za biletami z wyprzedzeniem. Poświęcając trochę czasu na poszukiwanie tanich biletów czy promocji, możemy podróżować za prawdziwe grosze. Specjaliści z tej dziedziny potrafią latać po Europie za kilka złotych!
Jeżeli już mamy zorganizowany transport, kolejnym krokiem jest znalezienie noclegu. Zazwyczaj jest to o wiele miej problematyczne, gdyż aktualnie w internecie można znaleźć wiele fenomenalnie działających wyszukiwarek baz noclegowych. Wystarczy wpisać miejsce i datę, a wyświetli się na lista wszystkich dostępnych hoteli, dodatkowo jeżeli tak wybierzemy, w kolejności od najtańszego do najdroższego.
Warto również przejrzeć wcześniejsze opinie internautów, żeby zorientować się, czy prezentowana oferta, naprawdę jest zgodna ze stanem rzeczywistym.
Jeżeli uda nam się zarezerwować nocleg i transport, olbrzymia część organizacji jest już za nami. Zostaje jedynie zasięgnąć informacji o transporcie po naszym miejscu docelowym, panujących tam cenach oraz zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami, które mamy zamiar odwiedzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here