Laryngolog dziecięcy

Laryngolog dziecięcy jest lekarzem specjalizującym się w chorobach górnych dróg oddechowych, uszu oraz narządów zmysłu ( wyłączając wzrok). Kiedy powinnyśmy szukać pomocy specjalisty?

Dlaczego czasem wizyta u laryngologa jest koniecznością?

W dzieciństwo wpisanych jest wiele chorób. Rodzice najczęściej szukają pomocy u lekarza pediatry i bardzo często jest to działanie, które rozwiązuje problemy. Nie każde schorzenie jest jednak w stanie wyleczyć pediatra. Czasami wymagana jest wizyta u specjalisty.

Okres jesienno – zimowy to dla dzieci czas wielu infekcji, które mogą bardzo się przedłużać lub często nawracać. Długotrwałe dolegliwości związane z katarem, bólem gardła czy stanami zapalnymi uszu to sygnał, że warto skorzystać z pomocy laryngologa dziecięcego Katowice.

Uwagę rodziców powinno również zwrócić chrapanie dziecka, bezdechy podczas snu, czy oddychanie przez usta. Laryngolog dziecięcy Katowice określi, czy przyczyną takiego stanu nie jest przerost migdałka gardłowego, co często zdarza się dzieciom, które borykają się z alergią.

W wieku niemowlęcym brak gaworzenia u dziecka oraz reakcji na dźwięk, a w późniejszym wieku częste prośby o powtórzenie mogą sugerować problemy z słuchem, co również jest domeną laryngologa Katowice.

Jak wygląda wizyta u laryngologa dziecięcego?

Przed wizytą i laryngologa Katowice warto przygotować dokumentację medyczną dziecka, dokładnie wyczyścić mu uszka, zęby oraz nosek. Dziecko musi być dobrze poinformowane, że idzie do lekarza, i jak będzie wyglądała wizyta. Małemu dziecku trzeba również opisać sprzęt, którym posługuje się laryngolog dziecięcy Katowice. Lamka czołowa czy wziernik to przyrządy, które mogą wywoływać duży strach.

Warto również pamiętać, by przed wizytą u lekarza nie podawać dziecku silnie barwiących owoców, czekolady, czy soków.

Laryngolog Katowice pomoże wyleczyć migdałki, schorzenia słuchu, czy przegrody nosowej. Ma to ogromny wpływ na zdrowie dziecka, ale również jest bardzo ważne dla funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Dziecko z niedosłuchem ma problemy z nauką oraz trudności w nawiązaniu kontaktów.

Kolejnym problemem, które usunie laryngolog katowice to wady zgryzu. W późniejszym okresie można korygować je wyłącznie ortodontycznie, co jest procesem długotrwałym i kosztownym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here