Jak szybko zapuścić włosy?

Jak szybko zapuścić włosy?
Marzysz o długich, lśniących włosach, a masz wrażenie, że Twoje są cały czas tej samej długości? Istnieje wiele sposobów na szybkie zapuszczenie włosów. Wystarczą chęci, trochę wiedzy oraz systematyczność.

Dobra dieta to podstawa. Co jeść?

Zdrowe odżywianie jest podstawą! Na początku należy zadbać o siebie od wewnątrz, aby piękno ukazało się na zewnątrz. Dlatego tak ważna jest odpowiednia, zdrowa dieta, bogata w owoce i warzywa. Wtedy zarówno nasza skóra, paznokcie jak i włosy będą wyglądały zdrowiej, a co za tym idzie – piękniej. Ważne jest również odpowiednie nawadnianie, gdy organizm jest odwodniony, skóra, jak i również włosy tracą blask. Codziennie należy pić około 8 szklanek wody, czyli przynajmniej 1,5l.
Dobrym sposobem na pobudzenie porostu włosów jest picie drożdży, które są bogatym źródłem aminokwasów i składników mineralnych, zawierają witaminę H czyli biotynę, która odpowiada za sprężystość włosów, pomaga regulować ich przetłuszczanie się, hamuje siwienie oraz wypadanie włosów. Warto raz dziennie wypić roztwór z 1/3 kostki drożdży rozpuszczonej we wrzątku, niestety smak nie jest przyjemny, dlatego można dodać cukier, mleko lub kakao.
Poleca się również spożywanie jaj, drobiu, bogatego w białko zwierzęce, które jest niezbędne do produkcji keratyny (z której w 80% składają się nasze włosy) oraz łososia, zawarte w nim kwasy tłuszczowe Omega 3, mają pozytywny wpływ na pobudzenie porostu włosów.

Codzienna pielęgnacja. Czego unikać, co wpływa na porost włosów?

Unikaj codziennego suszenia włosów gorącym strumieniem powietrza. Gdy regularnie używasz suszarki, włosy stają się suche i łamliwe, przez to można odnieść wrażenie, że włosy nie rosną. Również pianki, lakiery czy żele obciążają, wysuszają włosy i tym samym hamują ich porost. Należy pamiętać o odpowiednim myciu włosów. Na początku spłucz zanieczyszczenia czystą wodą, następnie niewielką ilość szamponu nanieś na dłoń, dodaj wodę i roznieś równomiernie na włosy i skórę głowy, delikatnie masując. Pamiętaj, żeby nie wcierać szamponu w końcówki, następnie dokładnie spłucz i powtórz czynność. Ważne jest również odpowiednie dobranie kosmetyku, dostosowanego do struktury naszego włosa, najlepiej zaopatrzyć się w naturalny szampon, który nie będzie ich obciążał (szczególnie szampony z rzepą wpływają na szybki porost włosów, a także zapobiegają ich wypadaniu). Gdy włosy są mokre, należy wyjątkowo na nie uważać, nie wolno ich trzeć, jedynie lekko osuszać, zawinąć delikatnie na kilka sekund w turban, a następnie rozłożyć turban i zostawić ręcznik na ramionach. Włosy można przeczesać dopiero, gdy wyschną, ponieważ mokre są szczególnie narażone na rozwarstwianie i łamanie. Ważne jest również odpowiednie, regularne szczotkowanie czyli masaż skóry głowy, który pobudza cebulki, co pomaga przy poroście włosów.
Warto regularnie stosować odżywki oraz maski, przede wszystkim te naturalne. Bardzo dobrze sprawdzają się robione w domu maski z jajkiem, miodem i oliwą z oliwek, które znacząco wpłyną na wygląd naszych włosów, nie tylko pobudzą ich wzrost, ale także sprawią, że włosy stają się lśniące, gęste i piękne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here