Rodzaje pokrowców na fotele samochodowe

Pokrowce samochodowe skutecznie chronią tapicerkę przez zabrudzeniami, zniszczeniem czy przetarciem. Dodatkowo zwiększają estetykę wnętrza auta. Jest to także rozwiązanie praktyczne. Pokrowce czyści się bowiem znacznie łatwiej niż tapicerkę. Na rynku wyróżnić można wiele rodzajów pokrowców samochodowych.

Pokrowce uniwersalne

Najpowszechniejsze są uniwersalne pokrowce na fotele samochodowe. Jak można się domyśleć, pasują one do niemal każdego modelu auta. Co ważne, pokrowce uniwersalne często można także dopasować do różnych konfiguracji foteli. Ich zaletą jest niska cena. Dostępne są „od ręki” w wielu kolorach i wzorach w większości sklepów z akcesoriami motoryzacyjnymi.

Pokrowce szyte na miarę

Są nieco drożne od pokrowców uniwersalnych. Jednak jak sama nazwa wskazuje, pokrowce te szyte są tak, aby idealnie pasowały do konkretnego modelu foteli. W związku z tym, iż szyte są one na indywidualne zamówienie to istnieje tu możliwość naniesienia dowolnej grafiki, wzoru czy napisu. Dzięki temu wnętrze auta wyglądać może naprawdę oryginalnie.

Maty na siedzenia

Nieco innym rodzajem pokrowców na fotele samochodowe są maty na siedzenia. Charakteryzują się tym, iż znacząco zwiększają komfort podczas jazdy. Posiadają bowiem wytłoczenia i zagrubiemia, dzięki czemu mata idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Dostępne na rynku maty na siedzenia są uniwersalne. Pasują zatem do większości foteli samochodowych. Dostępne są także maty magnetyczne oraz grzewcze. Te pierwsze, dzięki specjalnym magnesom zwiększają komfort. Maty grzewcze idealnie sprawdzają się zimą.

Koszulki na siedzenia

Na rynku dostępne są także koszulki na siedzenia. To najtańsze rozwiązanie. Są uniwersalne i pasują do większości foteli. Skutecznie chronią tapicerkę samochodową. Dostępne są także w wielu kolorach i wzorach.

Jak zatem widać, dostępne na rynku pokrowce na fotele samochodowe różnią się od siebie. Ale to oznacza, że każdy kierowca może wybrać takie pokrowce, której najlepiej odpowiadać będą na konkretne potrzeby. Kupując pokrowce pamiętać trzeba, aby szczególną uwagę zwrócić należy na materiał, z którego zostały wykonane. Powinien być to materiał wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzi się welur, żakard, alcantara oraz skóra ekologiczna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here