Jesienią musimy zrobić lampion do dekoracji ogrodu, na helloween i roraty

Jesień kojarzy się z krótszymi dniami, a dłuższymi nocami. Liście zmieniają barwę na żółtą, czerwoną, pomarańczową i spadają lawinowo z drzew. Często pada i jest chłodniej niż jeszcze kilka tygodni temu. Często dopada nas jesienna depresja, chandra. Wiele osób postanawia z tym walczyć widząc jasne punkty jesieni.

Coraz częściej ludzie zdobią swoje ogrody, ganki jesiennymi dekoracjami. Często na schodkach przed domem stawiane są doniczki z wrzosami, dynie i lampiony. Osobiście te trzy dekoracje najbardziej kojarzą mi się z jesienią.
Wrzosy, to typowe kwiaty, roślinki jesienne. Na myśl przychodzą nam wrzosowiska otulone mgłą. Dynie natomiast pojawiają się w październiku i kojarzone są bardzo z amerykańskim świętem duchów, helloween. Helloween z roku na rok staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Wiele dzieci i młodzieży 31 października przebiera się za duchy, wilkołaki i świętują noc duchów. Częstym asortymentem takiego przebrania jest lampion, który dzieciaki same przygotowują.
Jak zrobić lampion na helloween? Możesz wziąć kilka deseczek albo metalowych płytek, zbić i przykręcić je do siebie. Tak, aby kształtem przypominały nasz wymyślony lampion. Innym sposobem jak zrobić lampion jest wydrylowanie dyni z miąższu. Musimy osuszyć taką dynię. Potem do pustej dyni albo lampionu z deseczek, metalu wkładam prawdziwy wkład, świeczkę albo elektryczne światełko, które zagwarantuje nam podobny efekt, a zarazem będziemy mieli pewność, że nasz lampion nie podpali się od prawdziwego ognia.
Z takim lampionem w kształcie dyni albo standardowego lampionu możemy iść śmiało zbierać cukierki w noc duchów. Jeżeli wiemy już jak zrobić lampion na noc duchów, to taki sam lampion możemy przygotować do dekoracji naszego domu, aby klimat jesieni był w pełni oddany.
Pod koniec jesieni, na przełomie z zimą mamy także roraty w kościele, które przygotowują do Bożego Narodzenia. Niezbędnym asortymentem na roraty jest lampion, który również najlepiej jak zrobimy sami własnoręcznie. Oczywiście możemy pójść na łatwiznę i kupić gotowy lampion, ale nic nam nie da takiej frajdy jak przygotowanie samemu naszego lampionu.
Jak zrobić lampion na roraty? Oczywiście możemy wykorzystać ten, który mieliśmy na helloween, jeżeli nie był zrobiony z dyni, tylko z drewna albo metalu. Możemy także zrobić najprostszy lampion, czyli taki z tektury, bibuły i latarki. Z tektury przygotowujemy taki kwadratowy albo prostokątny „domek” z dziurami na okna. Dziury wyklejamy kolorową bibułą, a od doły wkładamy latarkę. Prosty w przygotowaniu lampion, ale bardzo praktyczny i bezpieczny w obsłudze mamy właściwie gotowy. Trudniejszym lampionem do wykonania jest lampion z metalu albo aluminium. Jak zrobić lampion z metalu dowiemy się najlepiej z poradnika małego majsterkowicza. Do wykonania takiego lampionu niezbędna będzie lutownica.
Podsumowując. Dzięki temu artykułowi dowiedzieliśmy się jak zrobić lampion na helloween, do dekoracji jesiennej oraz na roraty. Pamiętajcie, że własny lampion jest zawsze lepszy niż taki ze sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here