Jak zrobić gwiazdę

Samodzielne wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych wraca do łask. Kiedyś, za czasów naszych rodziców i babć, ozdoby na choince, wykonywane były głównie z papieru i nikt nawet nie śnił o pięknych szklanych bombkach. Później trendy się zmieniły, a powszechna dostępność ozdób i przede wszystkim ich niska i przystępna cena sprawiła, że większość społeczeństwa przyzwyczaiła się i stały się one wszechobecne w naszych domach.

Z papieru można wykonać wiele wspaniałych rzeczy. Przykładowo gwiazdę papierową. Jak zrobić gwiazdę papierową? Nic prostszego! Wystarczy kartka wymiarów A4 w dowolnym kolorze. Z kartki wycinamy kwadrat i zginamy go na połowę. Następnie na powstałym zgiętym trójkącie wycinamy paski, zaczynając od środka do zewnątrz. Ważne, aby nie docinać pasków do samego końca. Następnie rozkładamy kwadrat i sklejamy ze sobą powstałe końce pasów. W ten sposób powstaje nam jeden element do naszej gwiazdy. Każda taka gwiazda składa się z 6 takich samych elementów. Kolejno łączymy je ze sobą, sklejając mocnym klejem lub za pomocą zszywacza.

Taka papierowa gwiazda to bardzo dobry i elegancki element, który ozdobi wnętrze w okresie świątecznym. Faktem jest, że jej przygotowanie jest dosyć pracochłonne, ale można oczywiście dojść do wprawy i kolejne gwiazdy będą przez nas wykonywane znacznie szybciej. Praktyka czyni mistrza. Im więcej papierowych ozdób wykonamy, tym łatwiej będzie nam przychodziło wykonanie każdej kolejnej sztuki.

Papierowe ozdoby na święta, to także dobry pomysł, dla wszystkich tych, którzy chcą sobie dorobić. Obecnie przedmioty wykonywane własnoręcznie mają ogromną wartość. Sklep z własnoręcznie robionymi przedmiotami, które przydadzą się jako ozdoby w okresie Bożego Narodzenia, to dobry pomysł na biznes. Również często organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe, na których można pochwalić się swoimi osiągnięciami artystycznymi. Być może niektórzy nie mają czasu, aby samodzielnie wykonać takie ozdoby, a chcieliby je mieć we własnym domu.

Własnoręcznie wykonana gwiazda to nie jedyny pomysł na ozdoby z papieru na święta. Papierowy łańcuch to tradycyjna ozdoba, która znana była niemal we wszystkich polskich domach, jeszcze kilkanaście lat temu. Dzieci wykonywały takie łańcuchy w szkole na zajęciach plastyki lub w domu, spędzając wspólnie czas ze swoimi rodzicami. Dzisiaj niestety ta piękna tradycja powoli zanika, ponieważ większość osób jest zbyt zajęta codziennością, by poświęcić dziecku, choć chwilę na wspólną pracę i jednocześnie rozrywkę podczas tworzenia małych dzieł sztuki z papieru. Oczywiście, w niektórych domostwach kultywuje się nadal tę piękną tradycję wytwarzania ozdób z papieru przed świętami, jednak są to nieliczne wyjątki. Większość woli kupić gotowe rzeczy w sklepie i nie przejmować się takimi drobiazgami. Zwłaszcza że na święta jest dużo innych obowiązków.

Papierowe ozdoby z papieru to ciekawa opcja i warto wypróbować ją, jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji nigdy ich l robić. Warto choć raz spróbować, aby poczuć ile możemy mieć z tego satysfakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here