Jak zmienić hasło na Gmail?

Specjaliści do spraw bezpieczeństwa informatycznego zalecają co jakiś czas zmianę haseł do usług internetowych. Należy jednak pamiętać, że wybierane hasło powinno być silne, a więc trudne do odgadnięcia przez łamacze haseł. Nie może być też przewidywalne, powinno się znacznie różnić od poprzedniego. Badania pokazują, że wymuszanie częstej zmiany haseł, powoduje, że ludzie wybierają prostsze do zapamiętania opcje. Zmieniając hasło pamiętaj, by miało ono przynajmniej osiem znaków, użyj zarówno dużych, jak i małych liter, cyfr i znaków specjalnych.

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić hasło na Gmail, ten artykuł powinien ci pomóc. Zmiana hasła nie jest trudna, wymaga przejścia do ustawień i podania nowych danych. Zmieniając hasło w Gmail, automatycznie zmieniasz hasło dostępu do takich serwisów jak Youtube, czy Google.

Po zalogowaniu do poczty Gmail przez przeglądarkę internetową, kliknij w ikonę koła zębatego. Z rozwijanego menu wybierz Ustawienia. Zostaniesz przeniesiony na nową stronę, na której należy wybrać zakładkę Konta i importowanie. Za jej pośrednictwem będziesz mógł zmienić ustawienia swojego konta Gmail, możesz ustalić nowe hasło, jak i zmienić opcje jego odzyskiwania. Po kliknięciu w link Zmień hasło, zostaniesz przeniesiony na stronę accounts.google.com. Na początek zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości, czyli będziesz musiał wprowadzić swoje obecne hasło. Na kolejnej stronie zobaczysz formularz do zmiany hasła.

Google dostarcza ci wskazówek, jakie hasło powinieneś wybrać. Zanim zmienisz hasło, przeczytaj uważnie ostrzeżenia zawarte na stronie. Nie powinieneś wprowadzać hasła krótszego niż osiem znaków. Takie hasło może być zbyt słabe. Co więcej, pamiętaj, aby nie używać tego samego hasła na kilku kontach. W każdym serwisie powinieneś używać innego hasła, takie postępowanie zwiększa twoje bezpieczeństwo w sieci. Zupełnie złym pomysłem jest używanie prostych, haseł słownikowych. Ustawienie nazwy twojego zwierzaka, jako hasło może skończyć się tragicznie. Twoje konto może zostać przejęte przez hakerów, a ty stracisz swoją prywatność i dane. Lepiej zapobiegać takim przypadkom i zrezygnować ze zbyt oczywistych rozwiązań. Nie używaj również starych haseł i nie zapisuj nowego hasła ani na papierze, ani na komputerze.

Po poprawnym uzupełnieniu formularza zmiany hasła, twoje hasło zostanie aktualizowane. Pamiętaj, że zmiana hasła będzie oznaczać wylogowanie cię ze wszystkich urządzeń, na których korzystasz z poczty, lub innych usług. Będziesz musiał ponownie się zalogować, wprowadzając nowe hasło. Pamiętaj również o ustaleniu wygodnych warunków odzyskiwania hasła. Jeśli zdarzy się, że zapomnisz hasła, będziesz mógł odzyskać dostęp do swojego konta. W przypadku odzyskiwania konta sprawdza się podanie pomocniczego numeru telefonu, albo adresu email.

Hasło na Gmail możesz zmienić także za pomocą aplikacji na swoim telefonie. Edycja odbywa się w podobny sposób jak w przeglądarce internetowej. Zmienianie hasła co jakiś czas jest dobrą praktyką, z której nie powinieneś rezygnować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here