Jak podłączyć telefon do telewizora?

Masz ochotę pokazać zdjęcia lub film z telefonu na telewizorze, ale nie wiesz jak to zrobić? To nie takie trudne. Zapoznaj się z naszymi metodami jak podłączyć telefon do telewizora.

Za pośrednictwem łącza bezprzewodowego

Obecnie to najprostszy i najszybszy sposób na podłączenie urządzenia mobilnego z kompatybilnym telewizorem. Słowem kluczem jest jednak kompatybilny. Poszczególni producenci umożliwiają połączenie urządzeń tej samej marki z telewizorami swojej firmy w celu udostępnienia obrazu. Taką opcję zawierają np. smartfony i telewizory firmy Samsung dzięki funkcji Smart View. Obsługiwane urządzenia SmartThings są praktycznie bezproblemowe, jeśli chodzi o łączenie i przesył danych, jednak ze względu na zapis w chmurze mają limit udostępnionych danych do 1GB w danym momencie i 2 GB dziennie. Ponadto telewizor musi obsługiwać funkcję SmartThings
Aby wyświetlić dane w telewizorze wystarczy:
– kliknąć udostępnij urządzeniu w menu przy przesyłanym obrazie lub filmie
– sparować urządzenia za pomocą aplikacji SmartThings (jeśli jest zainstalowana powinna uruchomić się automatycznie).

Jeśli urządzenie nie obsługuje funkcji SmartThings, ale łączy się z siecią wi-fi lub posiada funkcję Wi-fi Direct możesz zrobić inaczej:
– w telewizorze ustaw za pomocą pilota źródło sygnału na ScreenShare, czyli udostępnianie ekranu,
– w smartfonie uruchom funkcję prześlij obraz, Smart View lub podobny dostępny,
– połącz telefon z odpowiednim ekranem (telewizor powinien Ciebie dalej poprowadzić).

Jeżeli telewizor nie obsługuje nowoczesnych rozwiązań lub nie ma możliwości podłączenia go za pośrednictwem jednej sieci wi-fi, ale posiada wejście HDMI, możemy skorzystać z połączenia przez urządzenie zwane CHROMECAST. Aby tego dokonać potrzebujemy:
– urządzenie CHROMECAST (dostępne w cenie ok 150-170zł)
– smartfona z aplikacją Google Home
W smartfonie włączamy aplikację, wyszukujemy urządzenie i łączymy się z nim, a w telewizorze zmieniamy źródło sygnału na HDMI.
Zaletą tego rozwiązania jest wykorzystanie go na każdym urządzeniu z wejściem HDMI: projektorze, ekranie, telewizorze itp.

Za pośrednictwem połączenia przewodowego.

Jeśli nie mamy możliwości połączyć się bezprzewodowo z telewizorem pozostaje stary, sprawdzony kabel HDMI. Umożliwia on przesyłanie zarówno obrazu jak i dźwięku w wysokiej rozdzielczości.
Jego główną wadą jest:
– ograniczenie długością kabla,
– szybsze wyczerpywanie baterii urządzenia,
– a także konieczność posiadania przejściówki microUSB – HDMI.
Z kolei zalety to:
– szybkie połączenie oraz
– stosunkowo niska cena.
To rozwiązanie pozwala na wyświetlenie kopi obrazu ze smartfona na telewizorze. Działa więc inaczej niż rzucanie konkretnych plików na ekran przy pomocy Wi-fi czy Chromecasta.

Podsumowując producenci promują korzystanie z bezprzewodowych rozwiązań udostępniając nowoczesne telewizory oraz współpracujące z nimi smartfony, a także konieczne do tego aplikacje. Niemniej dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na taki telewizor czekają co najmniej dwa inne rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here