Jak dobrze wybrać biżuterię?

Większość kobiet chce mieć dużo biżuterii i na pewno jest to dogodna sytuacja. Dzięki temu można dobrze dobierać ozdoby do okazji, stroju czy aktualnej ochoty. Jednak ma to sens tylko wtedy, gdy posiada się przedmioty, jakich faktycznie się używa. Warto więc poważnie podejść do wyboru biżuterii, szczególnie gdy nie płaci się za nią mało, by mieć pewność, że wybierze się ozdoby, z jakich będzie się korzystać. Kluczowe jest więc na przykład wybranie biżuterii w swoim stylu oraz w odpowiednim rozmiarze – choć to oczywiście może się zmieniać, na przykład zależnie od wahań wagi.

Na co zwrócić uwagę?

Znaczenie ma wiele kwestii: styl biżuterii, by nie kupić czegoś, co jest wybitnie nie w takim stylu, jaki się preferuje, wobec czego nigdy się danej ozdoby nie założy, moda – by nie wybrać czegoś, co za chwilę nie będzie modne, a nawet stanie się niemodne, czy właśnie rozmiar. Nie bez znaczenia jest także charakter. Kobieta, która na co dzień ubiera się na sportowo, nie cierpi eleganckich strojów i nie ma żadnych okazji, by się tak ubierać, raczej nie potrzebuje eleganckiej kolii, nie warto więc ulegać impulsom i kupować takich skrajnie niepasujących ozdób. Biżuteria musi też pasować do stroju, trzeba więc zastanowić się, czy przedmiot, jaki chce się kupić, będzie z czym nosić – jeśli ma on zupełnie inny charakter niż preferowane ubrania, to raczej tak nie będzie.

Istotny rozmiar

Oczywiście biżuterię zawsze można przerobić, jednak czasem generuje to pewne kłopoty. Po co na przykład płacić więcej za długi łańcuszek, który następnie zechce się skrócić, a oddane przez jubilera złoto będzie niepotrzebne? Nieco inaczej sprawa ma się z pierścionkami. Oczywiście zawsze powinno się dobrać rozmiar do aktualnie noszonego, ale kiedy zmienia się waga, zmieniać może się też grubość palców. Kiedy jest takie ryzyko, bo na przykład kobieta odchudza się albo po prostu ma tendencje do wahań wagi, powinna wybierać dla siebie takie ozdoby, które jubiler może łatwo przerobić. Nie zawsze jest taka możliwość, na przykład pierścionki zdobione na całej powierzchni kamykami mogą stwarzać komplikacje, gdyż kamienie mogą wypadać gdy się zmniejszy pierścionek. W innych przypadkach jednak nie będzie to problem, gdyż zabiegi zmniejszania i powiększania nie są trudne. A ile kosztuje zmniejszenie pierścionka? Dobra wiadomość jest taka, że jubilerskie przeróbki zwykle nie kosztują dużo, a zatem ich wykonanie raczej nie jest problemem.
Co ciekawe, rozmiar ma duże znaczenie także jeśli chodzi o kolczyki czy wisiorki. Powinny mieć one proporcje dobrze dopasowane do proporcji ciała użytkowniczki. Jeśli jest ona barczysta, ma szerokie ramiona, a do tego duży biust, mały wisiorek może wyglądać groteskowo. To samo dotyczy kolczyków, których wielkość trzeba dobrze dobierać, by nie stworzyć nieestetycznego wrażenia.

Ogromne znaczenie ma także moda. Zwłaszcza gdy dużo wydaje się na biżuterię, warto stawiać na klasyczne fasony, które zawsze będą modne. W przeciwnym bowiem razie grozi, że po przeminięciu trendu pozostanie się z kosztowną i nieprzydatną biżuterią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here