IMEI, czyli indywidualny numer identyfikacyjny telefonu, jak go sprawdzić?

Każdy z nas ma przynajmniej jeden telefon komórkowy. Chociaż coraz więcej osób posiada po dwa telefony. Tak wskazują statystyki, ale czy wiecie, że każdy telefon ma swój własny numer IMEI? Zapewne nie, a jest to bardzo ważna informacja.

Każdy telefon komórkowy, smartfon ma przypisany swój własny, indywidualny numer identyfikacyjny, tak zwany imei. Numer ten został wprowadzony przez sieci GSM w celu bezpieczeństwa i ochrony telefonów. Jak sprawdzić imei własnego telefonu? To bardzo proste. Wystarczy wpisać odpowiedni kod *#06# w każdym telefonie powinien działać. Po wpisaniu tego kodu powinien wyświetlić się Wam numer na ekranie smartfonu. To właśnie indywidualny numer identyfikacyjny waszego telefonu.
Wiele osób nie wiedząc jak sprawdzić imei dzwoni na infolinię operatora swojego numeru. Oczywiście pracownicy infolinii bez problemu powiedzą Wam jak sprawdzić imei, mimo że nie na należy, to do operatora. Takie same sytuacje są bardzo częste w salonach sieci komórkowej, gdzie klenci pytają pracowników jak sprawdzić imei. Przeważnie pracownicy takich salonów również informują zainteresowanych jak mają sprawdzić ten numer.
Znając numer identyfikacyjny swojej komórki, czyli imei będziecie mogli namierzyć go w wypadku kradzieży albo po prostu zgubienia telefonu. Dlatego warto sprawdzić jaki wasz telefon ma numer identyfikacyjny. Najlepiej, jeżeli go zapamiętacie. Jeżeli nie dacie rady, to zapiszcie sobie go gdzieś w bezpiecznym miejscu, abyście w razie kradzieży wiedzieli jak znaleźć wasz telefon.
Jeżeli zdarzy się taka okazja, że nie będziecie znali znali tego numeru i zapomnicie jak sprawdzić imei, to zawsze o poradę możecie zapytać się swoich znajomych. Na pewno ktoś w waszym otoczeniu jest zapobiegawczy i wie jak sprawdzić imei, więc na pewno wam pomoże.
Więcej informacji o indywidualnym numerze identyfikacyjnym telefonów znajdziecie w czasopismach branżowych, instrukcjach obsługi telefonów, a także w kilku książkach zajmujących się owym zagadnieniem. Na pewno pracownicy księgarni oraz bibliotek poradzą wam kilka ciekawych tytułów.
Innym miejscem, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji na ten temat, a także samą informację jak sprawdzić imei i nie tylko znajdziecie na licznych forach pasjonatów telefonów komórkowych, których nie brakuje. Na takich forach dowiesz się wielu ciekawostek i sztuczek dotyczących smartfonów. Niektóre naprawdę was zaskoczą.
Kolejną osobą od której możecie dowiedzieć się jak sprawdzić imei, a także jak dowiedzieć się więcej na temat telefonów komórkowych są twórcy i producenci owych urządzeń. Takie firmy jak sony, samsung, huawei czy firma apple, która odpowiada za serię telefonów iphone ma najwięcej informacji o własnych produktach. Dlatego kupując w sklepie telefon możesz zapytać sprzedawcy o kwestie techniczne dotyczące telefonu, ale także o to jak sprawdzić imei. Sprzedawca powinien udzielić ci odpowiedzi.
Skoro już wiesz czym jest indywidualny numer identyfikacyjny telefony, a także wiesz jak go sprawdzić, to pora to zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here