Gdzie przekłuć swoje uszy?

Każda dziewczynka od maleńkości marzy o noszeniu kolczyków. W sklepach jest ogromna ilość biżuterii do wyboru i kobiety kupują coraz to odważniejsze wzory. Po ulicach panie chodzą w kolczykach wiszących i odblaskowych i nie umyka to uwadze dzieci. Na początku mamy mogą kupować swoim córkom klipsy, ale w końcu dadzą się umówić na przekłucie uszu.

Aby przekłuć uszy można oczywiście skorzystać z domowych metod i poradzić sobie przy pomocy igły z asystą mamy lub koleżanki. Nie warto chyba jednak ryzykować nieodpowiedniego wykonania dziurki, gdy nie mamy w tym doświadczenia. Może to spowodować problemy z gojeniem lub po prostu mało estetyczny wygląd po zabiegu. Jeśli zdecydujemy się na pomoc profesjonalisty to to, ile kosztuje przekłucie uszu zależy od tego, gdzie zdecydujemy się wykonać zabieg. Istnieje możliwość skorzystania z usług kosmetyczki lub salonu piercingu. Czasami cena zależy również od części ucha, którą przekłuwamy, gdyż niektóre miejsca są grubsze i trudniejsze do przebicia.

W zwykłym osiedlowym salonie kosmetycznym możemy przekłuć ucho począwszy od zaledwie dwudziestu złotych. U bardziej uznanych kosmetyczek cena waha się między trzydziestoma, a czterdziestoma złotymi. Sprawa inaczej się ma w salonach piercingu, gdzie wykonanie takiego zabiegu jest dużo droższe. Klient zapłaci tu od sześćdziesięciu do ponad stu złotych. Może jednak liczyć na duży profesjonalizm, na który składa się posiadanie przez piercera najbardziej odpowiedniego sprzętu do przekłuwania ciała oraz zachowania najwyższego możliwego stopnia higieny. Skutkuje to większą pewnością, że rana będzie się sprawnie goić, a końcowy efekt będzie satysfakcjonujący.

Oprócz ceny, różnicą w wykonaniu zabiegu przekłucia uszu u kosmetyczki i u piercera jest też właśnie jego metoda. W salonach kosmetycznych najczęściej używa się pistoletu. Oprócz tego, że dowiedziono iż ten sposób może rozrywać tkankę ucha, co spowalnia gojenie, to jest jeszcze jeden istotny minus. Bolesność takiego zabiegu jest dużo większa niż przekłucie ucha specjalną igłą, z której korzystają salony piercingu. Ten drugi sposób nie rozrywa podobno tkanki i między innymi dlatego klient mniej cierpi podczas wykonywania dziurki.

Przewagą salonów piercingu jest też na pewno większy wybór kolczyków. Pierwszą ozdobę będziemy musieli nosić w uchu co najmniej przez kilka miesięcy, aż do zupełnego zagojenia rany. Zwłaszcza dla kobiet i dziewczynek jest to ważne, aby kolczyk ładnie się prezentował. W profesjonalnych salonach można wybrać między złotem, srebrem, a kolorową stalą nierdzewną. Każdy klient z pewnością znajdzie kolczyk, który do niego pasuje.

Wybierając metodę przekłucia należy się zastanowić, co jest naszym priorytetem. Czy jest to cena czy też jakość? Warto pomyśleć nad tym, że chociażby mały ślad po piercingu, nawet po wyjęciu kolczyka, pozostanie na naszym ciele na całe życie. Może nie warto w tym momencie oszczędzać? Wybór jednak należy do konkretnego klienta, a nie zostało nigdzie powiedziane, że nie ma salonów kosmetycznych, które wykonują przekłucia uszu tanio i fachowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here