Stemple do laku jako pomysł na prezent

Wiele osób szuka ciekawych pomysłów na prezent. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się podarunki spersonalizowane, które są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Takim pomysłem na prezent może być stempel do laku. Dzięki niemu można przyozdobić zaproszenia ślubne, dyplomy lub inne dokumenty.

Jak wyglądają stemple do laku?

Używanie stempla do laku jest niejako przeniesieniem się w przeszłość, kiedy to królowie używali pieczęci do listów. Obecnie tego typu przedmioty pełnią raczej ozdobną funkcję, choć są stosowane także w urzędach lub w biurach.

Stempel do laku najczęściej jest wykonany z tworzywa sztucznego lub z metalu. Ma on okrągłą podstawę najczęściej gumową. Na tej podstawie można wygrawerować dowolny napis lub grafikę, którą następnie będzie można odbić w laku na papierze lub innym przedmiocie. Do wyboru są grawery z odbiciem wypukłym lub wklęsłym.

Dlaczego warto kupić stempel do laku?

Stemple do laku prezentują się wyjątkowo elegancko. Można wybrać mosiężny stempel z drewnianą rączką lub cały wykonany z tworzywa w różnych kolorach. Tworzenie pieczątek jest banalnie proste, a do tego sprawia wiele radości. Do wyboru są stemple o różnej średnicy, ale nie warto wybierać zbyt dużej. Najlepszym rozwiązaniem jest średnica nieprzekraczająca 4 cm.

Stemple do laku nie są drogie, a do tego mogą służyć w wielu sytuacjach. Jest to doskonały sposób na przyozdobienie zaproszenia na każdą okazję. Można także przypieczętować dyplom lub inny ważny dokument. Obraz na laku odbija się doskonale i nie ma obaw, że drobne elementy będą niewidoczne.

Grawer na stemplu

Tak na dobrą sprawę na stemplu można wygrawerować praktycznie wszystko. Wiele firm oferuje możliwość wyboru konkretnych gotowych szablonów. Jest też możliwość przygotowania własnego projektu, co jest dobrym rozwiązaniem. Można na stemplu napisać dedykację lub spersonalizować go imieniem i nazwiskiem.

Lak rozpuszcza się pod wpływem temperatury do półpłynnej postaci. Świetnie przyczepia się do papieru i innych materiałów, dzięki temu jest trwały. Do wyboru są różne kolory laków, które można dopasować do własnych preferencji. Jest to ciekawy pomysł na prezent, a także przedmiot, który może być używany na co dzień w różnych instytucjach czy urzędach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here