Jaka kwota od chrzestnego?

Kiedy rodzi się dziecko, rodzinę napełnia wielka radość, ale oprócz tego całego szczęścia po kilku dniach zaczynają pojawiać się pytanie – kiedy chrzest? No i kogo wybrać jako rodziców chrzestnych. A kiedy zostaną już wybrani i otrzymają zaproszenia na chrzest, w głowie zaczyna krążyć pytanie – ile chrzestny daje na chrzest? Oczywiście odpowiedzi i możliwości jest bardzo dużo, to wszystko zależy od kilku czynników – oczywiście ważnym elementem jest, czy chcemy podarować maleństwu jakąś rzecz, którą będzie miało na dalsze życie, czy pieniądze. Większość przyszłych chrzestnych zastanawia się, jaką kwotę podarować. Ile, żeby nie było za mało, albo też żeby nie przesadzić? Chyba najlepszym rozwiązaniem jest danie sumy w przedziale 500-1000 złotych. Jako chrzestni chcielibyśmy, aby te otrzymane od nas pieniądze były w późnym okresie przez naszego chrześniaka dobrze ulokowane, bądź wydane na jakiś dobry i praktyczny cel. Jeżeli chcielibyśmy mieć pewność, że pieniądze, które podarujemy dziecku na chrzest nie „rozpłyną się” – możemy zapytać rodziców o to, co zamierzają zrobić z otrzymaną od nas kwotą. Czy chcą ją odłożyć, a może założyć lokatę, która będzie procentować pomału i dzięki temu po kilku latach dziecko otrzyma kwotę większą, niż podarowana przez nas, czy może plan rodziców jest zupełnie inny i chcą zakupić dobry wózek dla swojego dziecka? W każdym razie trzeba uszanować ich decyzję, niejaka by była, bo oni w tym momencie wiedzą, co dla dziecka jest najważniejsze,
Jeżeli chcemy dać jakąś mniejszą kwotę, powinniśmy dokupić jakąś rzecz – pamiątkę, którą dziecko będzie miało przez całe życie, może to być piękny złoty łańcuszek, bądź w przypadku dziewczynki kolczyki, albo bransoletka. Możemy dokupić jeszcze Pismo Święte – wybór jest ogromny, a w niektórych sklepach można zamówić specjalny grawer, który na pewno będzie pięknym i wzruszającym dodatkiem. Jeśli naprawdę nas nie stać na podarowanie dziecku kwoty co najmniej 500 złotych, możemy dać 300 i dokupmy piękną pamiątkę. Trochę lepiej mają inni goście, którzy nie muszą dawać pieniędzy – wystarczy pamiątka, i upominek. A jakiego rodzaju upominek? Wielu gości lubi obdarowywać drobną biżuterią – jak wcześniej wspomnianym np. naszyjnikiem. Może być również ładny złoty, bądź srebrny wisiorek np. z pierwszą literą imienia maleństwa., albo nazwiska. Można go nawet samemu zaprojektować i zamówić – dzisiejszy czas i technologia tak naprawdę umożliwia nam zamówienia rzeczy, jaką chcemy dla dziecka, a takie zaprojektowane przez nas samych będzie pięknym i bardzo osobistym podarkiem.
Wybrani na chrzestnego czujemy się dumni i odpowiedzialni za to maleństwo i postarajmy się, aby ten mały szkrab wiedział, że ma takiego wspaniałego chrzestnego, lub chrzestną, na którego zawsze może polegać. Bo nie zawartość koperty w dniu chrztu jest ważna, ale opieka, pomoc z naszej strony w późniejszym okresie życia dziecka. Bo to tak naprawdę jest najważniejsze. Żeby w chwilach zwątpienia i swojej niepewności wiedział, ze ma zawsze nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here