Jak zablokować i odblokować telefon wzorem, kodem pin i odciskiem palca..

Telefony komórkowe, to nieodłączny element każdego z nas. Przechowujemy tam wiele cennych informacji. Mamy tam całą bazę informacji o nas i naszych znajomych. Jesteśmy zalogowani cały czas do aplikacji mediów społecznościowych takich jak facebook, instagram, twitter. W komunikatorach tekstowych znajdują się nasze prywatne konwersacje ze znajomymi. Często z wrażliwymi danymi. Stąd nasze smartfony możemy zabezpieczyć, zablokować na kilka różnych sposobów.

Najpopularniejszą metodą zabezpieczenia telefonu jest zablokowanie go poprzez określony wzór, kod pin lub odciskiem palca.
Najczęściej spotykaną metodą jest blokada telefonu wzorem. Na „klawiaturze numerycznej” telefonu przeciągamy nasz palec tak, aby ustalić określony wzór jaki chcemy. Jak odblokować telefon zablokowany wzorem? Wystarczy ten sam wzór, który ustaliliśmy wcześniej „narysować” na ekranie naszego telefonu. Już wiemy jak zablokować oraz jak odblokować telefon zablokowany wzorem, więc przejdźmy do kolejnego sposobu na zabezpieczenie.
Kolejnym sposobem na zabezpieczenie smartfonu jest wybranie czterocyfrowego kodu pin, który musimy zapamiętać i w momencie kiedy chcemy odblokować telefon wpisujemy wcześniej wybrany kod pin.
Kolejnym zabezpieczeniem naszego telefonu komórkowego może być odcisk naszego palca, kciuka. Jest to metoda najnowsza z całej trójki i nie jest jeszcze tak popularna, ale jest również bardzo skuteczna, a może nawet najbardziej. Telefon blokujemy i odblokowujemy naszym kciukiem.
Kiedy omówiliśmy już trzy sposoby na blokowanie i odblokowywanie telefonu komórkowego proponuję powrócić do tego najbardziej popularnego, czyli wzoru. Wiąże się z nim kilka ciekawych znanych anegdotek. Często osoby starsze, które nie wiedzą jeszcze jak dokładnie posługiwać się swoim smartfonem zablokują przypadkowo telefon i nie wiedzą jak go odblokować. Wtedy proszą o pomoc wnuka albo sąsiada i pytają jak odblokować telefon zablokowany wzorem czy takim szlaczkiem. Wtedy taka osoba, która pomaga odblokować telefon musi na spokojnie wytłumaczyć i poprosić, aby ta starsza pani albo starszy pan przypomniał sobie jaki wzór ustalił na blokadę telefonu. Jeżeli nie przypomni sobie tego wtedy często informację sprawdza się na infolinii pytając jak odblokować telefon zablokowany wzorem albo szlaczkiem. Osoby na infolinii spokojnie wytłumaczą zaistniały problem.
Co może wydawać się dziwne, ale osoby pracujące w salonach sieci komórkowych często mają pytania od klientów jak odblokować telefon zablokowany wzorem albo takim numerem. Wtedy pracownicy salonu także tłumaczą na spokojnie jak rozwikłać taki problem ze smartfonem.
Oczywiście osoby, które interesują się elektroniką i najnowszymi produktami z zakresu telefonów, tabletów i laptopów czytają czasopisma, w których z łatwością każdy znajdzie informacje jak odblokować telefon zablokowany wzorem, odciskiem palca albo kodem pin.
Każdy z nas musi sam zdecydować jak chce zabezpieczyć swój telefon i jaką metodę wybierze. Pamiętajcie także, aby uważać co przechowujecie w telefonach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here