Bieganie
fot. Pixabay.com

Choć wiosna w pełni, wciąż zdarzają się chłodne, deszczowe i zimne dni. Czy warto wówczas biegać? Czy jednak lepiej zrezygnować z treningu? Odpowiadamy, że zdecydowanie warto. Należy się jednak do tego dobrze przygotować. Jak to zrobić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/bieganie-zima-korzysci-i-strategie/

Jak przygotować się do biegania w chłodniejsze dni?

Ćwiczenia na świeżym powietrzu zawsze są korzystne, nawet wówczas, gdy temperatura jest niska. Nie warto więc z nich rezygnować, gdy jest chłodniej. Wręcz przeciwnie, takie hartowanie naszego organizmu sprawia, że jest on bardziej odporny i wytrzymały, a my w każdych warunkach pogodowych czujemy się komfortowo i dobrze.

Zanim wyjdziesz na zewnątrz i rozpoczniesz trening, najlepiej kilka godzin przed, sprawdź prognozę pogody. Czy przewiduje ona znaczny spadek temperatury? A może będzie deszczowo lub wietrznie? Warto o tym wiedzieć przed treningiem. Gdy to już wiesz, wybierz odpowiedni strój. Ubierz się w długie legginsy i dresową bluzę, a pod spodem miej koszulkę do biegania. W razie gdyby było Ci za ciepło, zdejmiesz wierzchnią warstwę, a Twój organizm na pewno Ci za to podziękuje. Poza tym nie zapomnij o rozgrzewce. Nawet jeśli masz ochotę od razu rzucić się do biegu, aby jak najszybciej rozgrzać całe ciało, może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Lepiej więc wstrzymaj się z takim działaniem.

Jak ubrać się do biegania, gdy na zewnątrz zimno i wietrznie?

Gdy planujesz, jakie ubranie założysz do biegania, w zależności od tego, z jaką pogodą masz do czynienia, zawsze weź pod uwagę to, że Twój organizm rozgrzeje się, a Twoim celem wcale nie jest jego przegrzewanie. Zgodnie ze szwedzkim powiedzeniem: nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednio dobrane ubranie, możesz je również zastosować do biegowej garderoby. Dlatego też w naprawdę zimne dni załóż na dłonie rękawiczki. Nie ma nic przyjemnego w bieganiu z zimnymi dłońmi. Mogą one powodować duży dyskomfort i odebrać radość z biegania.

W naprawdę zimne dni przyda się również bardzo lekka i cienka czapka. Warto, aby była wykonana z materiału, który odprowadza wilgoć. Wierzchnią warstwę Twojego stroju może stanowić bluza dresowa, polarowa lub po prostu kurtka do biegania, którą kupisz w każdym sklepie ze sportową odzieżą. Oczywiście, nie zapomnij o odpowiednio dobranych butach. Możesz wybrać takie, w jakich biegasz na co dzień. Nie musisz dopasowywać butów do biegania do pogody!

Zobacz też: http://olmik.pl/jak-cwiczyc-w-domu-i-chudnac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here